2024. gada 19. marts
Jāzeps, Juzefa

Senais Dievs – tava mājvieta!
Tu – zem mūžīgiem elkoņiem!

Mūsu sirdis lai neiztrūkstas!
Ticiet Dievam un ticiet man!
Mana Tēva namā ir daudz mājokļu.
Jņ 14:1–2

Iesvētību kursa nedēļas nogale Lapmežciemā

Mana vasara sākās ar brīnišķīgu notikumu – tieši 1. jūnijā, vasaras pirmajā dienā, draudzenei piedzima meitiņa, un mani uzaicināja kļūt viņai par krustmāti. Burvīgs notikums, kas man beidzot lika saņemties kristībām un iesvētībām. Un tā es nonācu Rīgas Jaunajā Svētās Ģertrūdes baznīcā.

Pēc septiņām interesantām trešdienu nodarbībām mums bija iespēja doties nedēļas nogales izbraukumā uz Lapmežciemu, lai neoficiālā gaisotnē apvienotu lietderīgo ar patīkamo – turpināt iepazīt Dievu un sadraudzēties ar grupas dalībniekiem.

Iesvētību kursa piedzīvojumi "Satekās"

s56-a_1_70

Aizvadīto nedēļas nogali, 9.-10. aprīli, vairāk nekā divdesmit Iesvētību kursa pavasara grupas dalībnieku pavadīja Vecumnieku novada viesu namā “Satekas”.

Lai gan viesu nams atrodas vien nepilnas stundas braucienā no Rīgas, to ieskauj dziļš meža biezoknis un divas upes, līdz ar to nekas neliecina par steigas pārņemtās civilizācijas klātbūtni. Jau piebraucot pie viesu nama, varēja sajust mūsdienām neraksturīgu emociju gammu, ko radīja viesu nama ēkas aura, neskartās dabas tuvā klātbūtne un dažādu putnu skaļās balsis. Uzraksts No Service, kas uz brīdi parādījās mobilajā telefonā, vēl vairāk pastiprināja emocijas, jo pavadīt kaut neilgu laiku bez mobilajiem sakariem, mūsdienu cilvēkam šķiet pavisam neiespējami.

Aizvadīta Iesvētību kursa nedēļas nogale

Rīgas Jaunās Svētās Ģertrūdes draudzes iesvētību kursa dalībnieki 7. un 8. novembri kopā ar draudzes mācītāju Guntaru Dimantu un teologu Edmundu Vizlu pavadīja Vecumnieku novada “Satekās”, klausoties lekcijas, diskutējot jau ierastā formātā, studējot Svētos Rakstus un piedaloties dažādās brīvā laika aktivitātēs.

Meža biezoknī, kur savienojas upes Misa un Zvirgzde, skaisti stāv 1981. gadā celtā viesu māja, kurai upju kontekstā ir likumsakarīgs nosaukums – “Satekas”. Velkot paralēles ar nosaukumu, var apgalvot, ka arī pasākuma mērķis bija Iesvētību kursa dalībniekiem ļaut vēl vairāk "saplūst" ar Kristīgās ticības pamatvērtībām un sadraudzēties vienam ar otru. Mērķa realizēšanai ir rūpīgi izstrādāta pasākuma programma, kas ietver sevī lekciju “Garīgā dzīve”, praktisko nodarbību “Bībele un tās pielietojums praksē”, mācītāja Guntara Dimanta vadīto svētbrīdi ar uzrunu “Pa kuru ceļu?, kā arī Tezē (Taizé) lūgšanu ar iespēju aizlūgt par sevi un sev mīļajiem cilvēkiem un dažādas brīvā laika aktivitātes.

Iesvētību kursa noslēgums

30. aprīļa vakarā noslēdzās Iesvētību  kurss, kuru mēs, kursa dalībnieki un nu jau iesvētītie, ne vairs iesvētāmie, bijām apmeklējuši trīs mēnešu garumā. Nu jau esam kļuvuši pilntiesīgi draudzes locekļi, iesvētoties Baltās svētdienas dievkalpojumā, un daļa no mums pirms tam vēl piedzīvoja kristības Lieldienu Vigīlijā. Savukārt vēl pēdējā Iesvētību kursa nodarbībā, 23. aprīlī, mums bija iespēja mācītāja vadībā iepazīt tuvāk baznīcas ēku, uzkāpt tās tornī un uzzināt vairāk par baznīcā esošajiem dārgumiem, it sevišķi ērģelēm, kā arī altāri un tā gleznojumu.

Nedēļas nogale Bruknā

Dzestrajā marta rītā pulcējamies pie baznīcas, lai dotos uz Bruknas muižu, kur ir ieplānots pavadīt Alfas kursa nedēļas nodali. Bruknas muiža atrodas netālu no Bauskas, Iecavas upītes krastā. Kādreizējo vācbaltiešu fon Korfu dzimtas īpašumu patlaban apsaimnieko biedrība Kalna svētību kopiena.

Ceļā pavadām pusotru stundu un te nu tā ir – dzeltena mūra māja uzkalnā, tik piesātināti dzeltena, ka tā vien šķiet, ka tās krāsai būtu piejaukti daži saules stari.