Kristība ir pamatota Jēzus pavēlē:

“Man ir dota visa vara debesīs un virs zemes. Tāpēc ejiet un dariet par mācekļiem visas tautas, tās kristīdami Tēva, Dēla un Svētā Gara Vārdā, tās mācīdami turēt visu, ko Es jums esmu pavēlējis. Un redzi, Es esmu pie jums ik dienas līdz pasaules galam.” (Mateja 28:18-20)

Kāpēc ir nepieciešams tikt kristītam?

Bībele māca, ka radīšanā cilvēks saņēma Dieva līdzību, bet tā tika izkropļota grēka dēļ. Kristībā mēs iegūstam atjaunotu dievlīdzību Kristū. Dzīvojot Svētā Gara vadībā, mēs atkal varam kļūt par Dieva līdzības nesējiem. Būt kristītam tātad nozīmē dzīvot kā Jēzus māceklim: paklausīt Dieva baušļiem, tiekties līdzināties savam Glābējam un mīlēt savu tuvāko. Dievs nepārkāpj savu derību, bet kristībā apsola rūpēties par mums, glābt un uzturēt ticībā. Kristībā mēs kļūstam Viņa bērni, mums pieder viss, ko Viņš dod šajā dzīvē un mūžībā. Kristība ir apzināti sacīts “jā” vārds jaunai dzīvei sadraudzībā ar Dievu.

Kas ir nepieciešams kristītam bērnam, lai viņš turpinātu dzīvot Kristībā saņemtajā žēlastībā?

Bērnam ir nepieciešams vecāku, krustvecāku un draudzes piemērs, aizlūgšanas un izglītošana. Lai kristībā dzimusī garīgā dzīve attīstītos, tai ir jāsaņem “barība” un aprūpe. Tāpēc bērna vecākiem un krustvecākiem ir jābūt draudzes locekļiem, lai spētu bērnu jau no mazotnes ievest sadraudzībā ar Dievu – palīdzēt iepazīt un sastapt Viņu ikdienas notikumos. Kristībā vecāki un krustvecāki ir tie, kas vietnieciski apliecina bērna vietā gribu piederēt Dievam.

Kas nepieciešams kristības veikšanai?

Lai kārtotu ar kristību saistītos jautājums, jums ir jāgriežas pie draudzes mācītāja. Pieaugušajiem kristība var notikt, izejot Iesvētību kursu. Mūsu draudzē ir divas mācību grupas gadā. Ja darba vai kādu citu iemeslu dēļ nevarat regulāri apmeklēt šos kursus, ir iespējama individuāla apmācība.

Ja esat mūsu draudzes locekļi (vai piederat kādai no LELB draudzēm) un gribat kristīt bērnu, tad nākot pie mācītāja, ir jāņem līdzi bērna dzimšanas apliecība (un jūsu iesvētību apliecība). Par pilntiesīgiem draudzes locekļiem tiek uzskatīti tie, kas ir kristīti un iesvētīti mūsu vai kādā no LELB draudzēm.

Kad notiek kristības?

Parasti kristības notiek draudzes dievkalpojumā svētdienās. Taču nav izslēgta iespēja saņemt kristību pēc dievkalpojuma vai citā nedēļas dienā, iepriekš par to vienojoties ar mācītāju. Kristības lielākās grupās parasti notiek Ziemsvētku, Lieldienu, Vasarsvētku un Pļaujas svētku laikā.

Vai par kristībām ir jāmaksā?

Nē. Tā kā kristība parasti notiek dievkalpojuma laikā, tad vecāki un pārējie pieaicinātie pievieno savu ziedojumu kopējam draudzes locekļu pienesumam.

Ja kristības notiek pēc dievkalpojuma vai citā laikā, arī šajā gadījumā vecāki un viesi ir aicināti ziedot draudzes vajadzībām.

Lasi vairāk
Sk.Tezē jaunumus

Lasi vairāk

.
2018. gada 13. decembris
Vārdadienas: Lūcija, Veldze
"Paceliet savas galvas, jo jūsu atpestīšana tuvojas."
Lk 21:28

(Tallinas, Brīvības un Cēsu