2019. gada 14. oktobris

Adrese: Brīvības iela 119, Rīga,
LV-1001

Pļaujas svētku dievkalpojums

"Ceri uz To Kungu un dari labu, paliec savā zemē un dzīvo ar godu. Meklē savu prieku savā Kungā, tad Viņš tev dos, pēc kā tava sirds ilgojas!” (Ps.37:3,4)

Svētdien, 6. oktobrī, draudze rudens veltēm rotātā Dievnamā svinēja Pļaujas svētku dievkalpojumu, pateikdamās Dievam par zemei dāvāto svētību un par tās nestajiem augļiem.

Pēc kristībām un grēksūdzes lūgšanas ap altāri sastājās Svētdienas skolas bērnu pulciņš. Saņēmuši mācītāja svētību un aizdegtu sveci, viņi skolotājas vadībā devās uz mazo zāli, kur notika šī mācību gada pirmā nodarbība.  Turpmāk katru svētdienu dievkalpojuma laikā mīļas un sirsnīgas skolotājas gaidīs bērnus baznīcas mazajā zālē, lai kopīgi lasītu un pārspriestu Bībeles stāstus, lūgtu, zīmētu, dziedātu, rotaļātos un svinētu svētkus.

Mīļās māmiņas un tēti, jūs un jūsu bērni esat laipni gaidīti Dievnamā!

Mazākiem bērniem baznīcas zālē ir iekārtots bērnu stūrītis.

DSC07172_35

Fotoalbums

Pļaujas svētki ir pateicības diena, un to aizsākums ir meklējams dziļā cilvēces vēsturē. Šie ir vieni no lielajiem svētkiem. Psalma (Ps. 37:3,4) vārdiem runājot, tie aptver cilvēka darbu un dzīvi posmā no cerības uz prieku. Pavasarī cerībā, ticībā tiek sēts un stādīts, un tas ir patiess prieks, ja rudens pienāk ar bagātīgu pļauju un ražas ievākšanu.

Senajā pasaulē tas faktiski bija izšķirošs notikums. Lai cilvēks varētu dzīvot, ir nepieciešama pārtika. Ievāktā raža bija gan uztura, gan maiņas, gan maksāšanas līdzeklis.

Nav ne mazāko šaubu, ka šo svētku pamatā ir došana un saņemšana – tiek atdots spēks, laiks un sējamais materiāls un ar cerību sagaidīta raža – kas vainagojas priecīgā pateicībā Dievam. Dievam, kas liek saulei spīdēt un lietum līt, kas liek ritēt dienām un mēnešiem un visur uztur dzīvību. Jau pašos pamatos te ir ielikta pateicība, tā ir jau sējas laikā, tā ir, tad kad zemnieks uzlūko sazēlušo lauku un ziedošo dārzu un kad aizmetas pirmās vārpas un augļi.

‌Dot un priecāties – tāds ir Dieva iekārtotais dzīvības ritms. Tas aptver visas cilvēka esības jomas. Pļaujas svētku centrā ir jautājums: „Vai mākam ieraudzīt un priecāties par to, ko Dievs mums devis un dod?” Svarīgi Pļaujas svētkos pārdomāt ne tikai savu laicīgo, bet arī garīgo ražu. Kas jauns šajā laikā noticis un notiek manā dvēselē, manā garīgajā dzīvē?

‌‌Pļaujas svētki ir kulminācija kādam noteiktam dzīves ritmam. Ir grūti novērtēt visu no Dieva saņemto, ja tam veltam tikai vienu dienu gadā. Līdzīgi kā zemniekam gatavošanās sējai, sēja, lauka vērošana, pļauja, sakrāšana apcirkņos un prasmīga ražas izlietošana aizņem visu gadu. Tā arī saņemto dāvanu novērtēšana prasa ikdienas darbu. Un te ir svarīgas vismaz trīs lietas:

Lasi tālāk