2024. gada 19. aprīlis
Un Noa darīja visu,
ko Dievs viņam pavēlēja.

Jēzus sacīja: Tad nu ikviens,
kas šos manus vārdus dzird
un dara, ir līdzināms
saprātīgam vīram, kas savu
namu būvējis uz klints.

Iesvētību kursa piedzīvojumi "Satekās"

Fotoalbums

Iepriekšminētais apstākļu kopums palīdzēja radīt pasākuma tēmai “Garīgā dzīve” atbilstošu noskaņu. Draudzes  mācītājs Guntars Dimants un teologs Edmunds Vizla ar savām lekcijām Iesvētību kursa dalībniekiem sniedza plašāku izpratni par kristīgo dzīvi, un tādējādi katram bija iespēja iepazīt tuvāk Dievu, mēģinot izprast to Vareno, kā priekšā esam nostājušies, un sākt apzināties nepieciešamību pēc Dieva klātbūtnes savā dzīvē.

Pārtraukumos starp lekcijām un praktiskajām nodarbībām, kuru laikā bija iespējams uzzināt vairāk par kristīgā dzīvesveida lomu cilvēka dzīvē, Dieva bezgalīgo spēju piedot, mīlēt un pieņemt cilvēku jebkurā brīdī, apjaust Dieva klātbūtni un atbalstu, izdarīt neaprakstāmi daudz secinājumu par savu dzīvi un vēl, un vēl, un vēl..., viesu nama pavāres lutināja ar garšīgi pagatavotiem ēdieniem un bagātīgi klātiem galdiem.

Pēc pusdienām daļa pasākuma dalībnieku baudīja dabas klātbūtni, savukārt citi ļāvās sportiskām aktivitātēm. Liels paldies Guntai par līdzpaņemto volejbola bumbu! Dienas izskaņā katrs varēja uzdot mācītājam un Edmundam jautājumus par sev aktuālajiem tematiem, uzzinot vairāk par lielākajām kristīgajām konfesijām un to atšķirībām, Luteriskās baznīcas uzskatiem vienā vai otrā jautājumā, kā arī par cilvēku rīcību un izšķiršanos dažādās dzīves situācijās. Vakars noslēdzās ar vakara lūgšanu, kurai sekoja brīvā laika nodarbes – pirtī iešana, spēļu spēlēšana un sarunas.

Nākamajā rītā pie brokastu galda bija jūtama ļoti draudzīga atmosfēra. Svētbrīdim un mācītāja uzrunai “Pa kuru ceļu?” sekoja atvadas  un mājupceļš.

Pavisam noteikti var apgalvot, ka nedēļas nogales dalībniekiem katram ir cita garuma posms savā “ticības ceļā” noiets un vēl ejams, taču visus vieno kopīga vēlme savu dzīvi nodzīvot tā, lai tai būtu piepildījums un neatstātu pārliecība, ka dzīvei ir jēga un tā nav nodzīvota velti. Šīs divas dienas sniedza izpratni par daudziem jautājumiem, lai varētu apzināti virzīties tālāk pa ticības un Dieva iepazīšanas ceļu. Paldies par iespēju to piedzīvot visiem kopā!

Arita Zvirgzdiņa, Iesvētību kursa dalībniece