lapas: 123
Svētās Ģertrūdes diena 

“Tu mīli taisnību, (..) tāpēc Dievs tevi svaidījis ar prieka eļļu.” *

17. martā pēc dievkalpojuma ar muzikāliem priekšnesumiem un dzejas lasījumiem atzīmējām mūsu draudzes svētās aizgādnes – Sv. Ģertrūdes dienu.


Pasākums iesākās ar draudzes kora diriģenta un Lutera Akadēmijas docenta Viļa Kolma priekšlasījumu. Dažos teikumos pieminējis ceļinieku aizgādni Sv. Ģertrūdi no Nivelles, kuras vārdā nosaukta mūsu draudze un kuras dzīves stāsts ir lasāms draudzes mājaslapā, Vilis klātesošos iepazīstināja ar citu Sv. Ģertrūdi – ievērojamo 13. gadsimta teoloģi un mistiķi, kura tiek dēvēta par Svēto Ģertrūdi Lielo. Viņa jau piecu gadu vecuma sākusi iet klostera skolā un vēlāk ieguvusi ļoti labu izglītību. Sv. Ģertrūde Lielā ir vairāku nozīmīgu teoloģisku darbu autore, tostarp “Garīgie vingrinājumi” un “Dievišķās labvēlības vēstnesis”. Būdama mūķene, viņa piedzīvojusi arī Dieva atklāsmes. Jau Viduslaikos, ilgi pirms Lutera Reformācijas, Sv. Ģertrūde Lielā izcēlusi Dieva mīlestību – ka Dieva mīlestība ir visas esamības iemesls, ka Tēva, Dēla un Svētā Gara mīlestības savienībā un dinamikā notiek radīšana un visa radītā uzturēšana. Mūsu perspektīva ir nokļūt atpakaļ Dieva klātbūtnē, un tieši šādā nozīmē Sv. Ģertrūde Lielā skatīja pestīšanu Kungā Jēzū Kristū – kā atgriešanos Dieva mīlestībā. Viss iziet no Dieva, un viss tiecas atpakaļ uz Viņu.

lasīt tālāk »
Draudzes ekskursija 2018 

Sestdienas rītā mūsu baltais buss raiti ripoja pa gludo Ventspils šoseju. Lai braucienu laiku izlietotu lietderīgi, evaņģēlists Tālis Freimanis noturēja Bībeles stundu, cita starpā pastāstot daudz interesanta par senās Palestīnas aitu ganu parašām. Kā pirmo apskatījām Talsu evaņģēliski luterisko baznīcu, kas pakalnu virs ezera rotā jau kopš 1567. gada. Talsu draudzes locekle un mūsu laipnā gide Gita mūs iepazīstināja ar baznīcas vēsturi un draudzes ikdienu, pastāstot arī par ievērojamo talsinieku – mācītāju Kārli Amendu un viņa draudzību ar pasaulslaveno komponistu Ludvigu vān Bēthovenu.
lasīt tālāk »
Iesvētību kursa nedēļas nogale Lapmežciemā 

Mana vasara sākās ar brīnišķīgu notikumu – tieši 1. jūnijā, vasaras pirmajā dienā, draudzenei piedzima meitiņa, un mani uzaicināja kļūt viņai par krustmāti. Burvīgs notikums, kas man beidzot lika saņemties kristībām un iesvētībām. Un tā es nonācu Rīgas Jaunajā Svētās Ģertrūdes baznīcā.

Pēc septiņām interesantām trešdienu nodarbībām mums bija iespēja doties nedēļas nogales izbraukumā uz Lapmežciemu, lai neoficiālā gaisotnē apvienotu lietderīgo ar patīkamo – turpināt iepazīt Dievu un sadraudzēties ar grupas dalībniekiem.

lasīt tālāk »
Vasaras nometne 2017 


Vieta, kur gribas atgriezties. Tādi ir “Gaujaslīči” – slaidu priežu ieskautais viesu nams, ko apsaimnieko mācītājs Artis Eglītis ar dzīvesbiedri Helēnu. Arī mēs atgriezāmies, lai augusta pirmo nedēļas nogali pavadītu draudzes kopībā, baudot apkārtējās dabas jaukumu un viens otra sabiedrību.

Draudzes otrās vasaras nometnes moto bija: “Lai jums būtu dzīvība un būtu pārpārēm”. Kā izteicās nometnes dalībniece Anita: “Nu kur vēl labāku saukli var izdomāt!” Programmā bija lekcijas, diskusijas, dievkalpojums, svētbrīži, Tezē lūgšana, radošā darbnīca, pārgājiens un atpūta pie Raiskuma ezera, kā arī filmu vakars.

Lekciju “Dzīvība pārpārēm” lasīja mācītājs Guntars Dimants, “Žēlastības līdzekļi un dzīvība” – teologs Edmunds Vizla un “Par pēdējām lietām un dvēseli” evaņģēlists Tālis Freimanis. Lektori savos priekšlasījumos gan atgādināja daudziem jau zināmu informāciju, gan pastāstīja vēl nezināmas lietas.

lasīt tālāk »
Baznīcu nakts 2017 

Jau trešo gadu mūsu draudze piedalījās Baznīcu nakts pasākumos, kad Rīgā un cituviet Latvijā dievnami atver durvis apmeklētājiem, piedāvājot interesantas koncertu programmas, dažādas nodarbes bērniem un pieaugušajiem, kā arī iespēju iepazīt baznīcu vēsturi, apskatīt to telpas un palūkoties uz apkārtni no baznīcu torņu augstumiem.

Baznīcu nakts tradicionāli sākās ar torņa zvana skaņām, kas tālu aiztraucās pār pilsētas namu jumtiem. Mācītājs Guntars Dimants, atklājot Baznīcu nakts programmu, novēlēja, lai mūsu šī vakara viesi nāktu ne tikai lai redzētu, bet arī lai paliktu, savu turpmāko dzīvi pavadot kopībā ar Dievu.

lasīt tālāk »
Andreass Knopkens – Reformācijas apustulis Rīgā 

Domājams, katram Evaņģēliski luteriskās Baznīcas loceklim ir zināms, ka šogad aprit 500 gadi, kopš teoloģijas doktors un Vitenbergas universitātes profesors Mārtiņš Luters publiskoja savas 95 tēzes, tādejādi aizsākot Luteriskās reformācijas kustību Vācijā, Eiropas ziemeļos un Baltijā. Rīgā pirmās luterāņu draudzes izveidojās ļoti drīz pēc Reformācijas sākuma Vācijā - 1521. gadā Sv. Pētera baznīcā Andreasa Knopkena* (Andreas Knöpken) vadībā un 1522. gadā Sv. Jēkaba baznīcā Silvestra Tegetmeijera (Sylvester Tegetmeier) vadībā.

12. februārī pēc dievkalpojuma draudzes locekļi sapulcējās mazajā zālē, lai noklausītos mūsu kora diriģenta un Lutera Akadēmijas docenta Viļa Kolma priekšlasījumu par Luteriskās reformācijas aizsācēju Rīgā Andreasu Knopkenu un viņa līdzgaitniekiem: Johanu Lomilleru – Rīgas rakstvedi, Silvestru Tegetmejeru – Sv. Jēkaba baznīcas mācītāju, Johanu Brīsmani – Luteriskās dievkalpošanas Rīgā līdzautoru (kopā ar Andreasu Knopkenu) un Burkhardu Valdi – dziesminieku un dramaturgu, no kuriem katrs pienesa savu, lielāku vai mazāku, artavu Latvijas ev. lut. Baznīcas veidošanā un attīstībā.

lasīt tālāk »
Vasaras nometne 2016 
1.-3. jūlijā, pašā vasaras plaukumā, „Gaujaslīčos”, Cēsīs, norisinājās mūsu draudzes vasaras nometne.

Atpūtas kompleksā "Gaujaslīči", kas atrodas Cēsu pilsētas nomalē Gaujas senlejas krastā, jau vairākus gadus saimnieko mācītājs Artis Eglītis ar sievu Helēnu. Neatlaidīgi strādājot, viņi  pārvērta nolaisto un piesmakušo kādreizējās sanatorijas ēku par jauku atpūtas stūrīti, ideāli piemērotu draudžu nometņu un citu pasākumu rīkošanai.

lasīt tālāk »
Iesvētību kursa piedzīvojumi "Satekās" 

Aizvadīto nedēļas nogali, 9.-10. aprīli, vairāk nekā divdesmit 2016. gada pavasara grupas dalībnieku pavadīja Vecumnieku novada viesu namā “Satekas”.

Lai gan viesu nams atrodas vien nepilnas stundas braucienā no Rīgas, to ieskauj dziļš meža biezoknis un divas upes, līdz ar to nekas neliecina par steigas pārņemtās civilizācijas klātbūtni. Jau piebraucot pie viesu nama, varēja sajust mūsdienām neraksturīgu emociju gammu, ko radīja viesu nama ēkas aura, neskartās dabas tuvā klātbūtne un dažādu putnu skaļās balsis. Uzraksts No Service, kas uz brīdi parādījās mobilajā telefonā, vēl vairāk pastiprināja emocijas, jo pavadīt kaut neilgu laiku bez mobilajiem sakariem, mūsdienu cilvēkam šķiet pavisam neiespējami.
lasīt tālāk »
Rīgas Jaunā Svētās Ģertrūdes draudze tiekas Ziemassvētku eglītē 

Svētdien, 27. decembrī, uzreiz pēc dievkalpojuma Jaunās Svētās Ģertrūdes draudzes locekļi pulcējās baznīcas Mazajā zālē uz draudzes Ziemassvētku eglīti, lai sveiktu viens otru Kristus dzimšanas svētkos, baudītu dzejoļu lasījumus, kora dziesmas un pašu sarūpētos gardumus.

Pasākums sākās ar mācītāja Guntara Dimanta svētku sveicienu visiem sanākušajiem un turpinājās ar Velgas Gailītes sirsnīgo, pašas sacerēto dzejoļu lasījumiem, kurus papildināja kora vadītāja Viļa Kolma atskaņotie klavierskaņdarbi, kas uzbūra īstu svētku noskaņu. Savukārt draudzes koris priecēja klātesošos ar Ziemassvētku dziesmām, izpildot tās gan kanonā, gan daudzbalsīgi, gan kopā ar solistu Guntas un Viļa dziedājumiem. Jauko priekšnesumu iespaidā izskanēja aicinājums arī pārējiem draudzes locekļiem savus talantus „neturēt zem pūra”.
lasīt tālāk »
Aizvadīta Iesvētību kursa nedēļas nogale 
Rīgas Jaunās Svētās Ģertrūdes draudzes iesvētību kursa dalībnieki 7. un 8. novembri kopā ar draudzes mācītāju Guntaru Dimantu un teologu Edmundu Vizlu pavadīja Vecumnieku novada “Satekās”, klausoties lekcijas, diskutējot jau ierastā formātā, studējot Svētos Rakstus un piedaloties dažādās brīvā laika aktivitātēs.
lasīt tālāk »
lapas: 123
Dievkalpojumi

svētdienās 11.00
ceturtdienās 19.00

Богослужение
на русском языке:

воскресенье 16.00
Подробнее


Tezē svētbrīži
notiek sestdienās 19.00
Uzzini vairāk
Sk.Tezē jaunumus
facebook.com

Bībeles stundas

notiek svētdienās pēc dievkalpojuma
Atsāksies rudenī


Draudzes koris

mēģina svētdienās 10.15
Uzzini vairāk

Nedēļas lozungs
Kristus saka: "Visu, ko jūs esat darījuši vienam no šiem Maniem vismazākajiem brāļiem, jūs esat Man darījuši." Mt 25:40

Pieteikties jaunumiem

Vārds: 
E-pasts: 
  Pieteikties

Draudzes mācītājs

Guntars Dimants
guntars.dimants@lelb.lv
Tālr.: +371 29461947
Pieņem ceturtdienās
no 13.00 līdz 18.30
draudzes kancelejā

Mācītājs Guntars Dimants
divas reizes mēnesī notur
rīta dievkalpojumus
Rīgas Domā (trešdienās) un Dienas centrā "Paaudzes",
Ūnijas ielā 49
(otrdienās).


Draudzes ērģelnieks

Aivars Kalējs


Kancelejas darba laiks:
trešdienās un piektdienās
no 11.00 līdz 13.00,
ceturtdienās no 13.00 līdz 18.30


Mūs var atrast

Brīvības ielā 119, Rīgā
(Tallinas, Brīvības un Cēsu
ielas krustojumā)

>> Skatīt kartēSk. mūsu lapu arī
facebook.com
© 2013 Jaunagertrudesdraudze.lv.
Visas tiesības aizsargātas.
Mājas lapas izstrāde: MB Studija »