Tenerife – mūžīgā pavasara sala 

Kad ārā ir ziema un no pelēkajām debesīm uz pelēkām ietvēm un pelēko namu jumtiem lēnām krīt baltās sniega pārslas, es apsēžos pie datora un sāku šķirstīt ceļojumu fotogrāfijas. Šoreiz esmu atvērusi mapi ar nosaukumu “Tenerife”. Tālu dienvidos iepretī Āfrikas kontinentam okeāna viļņu apskalota paceļas sala, kur valda mūžīgs pavasaris, kur pretī zilajam debesu jumam atveras mūžzaļo palmu vēdekļi, kur iekoptās plantācijās nobriest zeltaini banāni, aug eksotiskie meloņkoki un parkos krāšņi uzzied uguns koks.

Mūsu ceļojums uz Tenerifi sākās Londonas Getvikas lidostā. Miglainajā novembra rītā ērtā Airbus lidmašīna pēc īsa ieskrējiena strauji uzņēma augstumu un devās dienvidu virzienā, lai pēc četru stundu lidojuma, pārvarot gandrīz 3000 kilometru attālumu, piezemētos Atlantijas okeāna ūdeņu apņemtajā salā. Tikuši galā ar lidostas formalitātēm, iekāpām vietējās satiksmes autobusā, kas mūs nogādāja kūrortpilsētā ar kristīgu vietas nosaukumu Los Cristianos (tulkojumā – kristieši). Vēlāk gan nācās konstatēt, ka kristīgs ir tikai vietas nosaukums, jo neviena dievnama, kur svētdienas rītos pulcētos Kristum ticīgie, pilsētiņā nav. 

lasīt tālāk »
Romas brīvdienas 


Aprīļa beigās mēs, divas draudzes koristes, devāmies iepazīt Itālijas galvaspilsētu Romu. Mūžīgā pilsēta, Svētā Roma – vai maz ir pasaulē vēl kāda pilsēta ar tik bagātu vēsturi un kultūru, tik krāšņām baznīcām un tik daudziem tūristiem, kas, apbruņojušies ar kartēm un fotoaparātiem, traucas no viena apskates objekta pie otra, stāv garās rindās, drūzmējas suvenīru bodītēs un vakaros, paguruši, pulcējas neskaitāmās āra kafejnīcās, lai veldzētu slāpes un iestiprinātos ar tradicionālo itāļu picu.

Sena leģenda vēstī, ka Romu nodibināja viens no dvīņu brāļiem, dieva Marsa dēliem – Romuls. Otram brālim Remam gan esot izgājis tikpat bēdīgi kā Bībeles Ābelim, strīdā Romuls viņu nogalināja. Šis nelāgais notikums, saskaņā ar leģendu, norisinājās Palatina pakalnā, kurp mēs ar iepriekš nopirktām biļetēm ieplānojām doties pirmdien, bet sestdienu, mūsu pirmo dienu Romā, veltījām pilsētas izpētei. Apskatījām Venēcijas laukumu un iespaidīgo karalim Viktoram Emanuelam veltīto pieminekli, uzkāpām Kapitolija pakalnā, lai aplūkotu slavenā Renesanses laikmeta mākslinieka un arhitekta Mikelandželo Buonarroti veidoto laukumu, un tad, apmetuši loku pa dienvidu saules sakarsētām ielām, nonācām milzīgu platānu lapotnes noēnotajā Tibras upes krastā.

lasīt tālāk »
Itālijas dienvidos 

Bēgot no lietū mirkstošās Latvijas, pēc divarpus stundu lidojuma nonācām Bari - Itālijas dienvidu provinces Apūlijas galvaspilsētā. Pirms doties tālāk, apskatījām Bari vecpilsētu un apmeklējām Svētā Nikolaja baziliku – daudzu svētceļnieku galamērķi. Tās kriptā tiek uzglabāti Svētā Nikolaja brīnumdarītāja pīšļi, ko itāļu tirgotāji 1087. gadā pārveda no Antiohijas (tagadējā Turcija), kur Sv. Nikolajs līdz mūža pēdējām dienām kalpoja Mirras Likijas arhibīskapa amatā.

Uz piekrastes ciematu ar nosaukumu Torre Santa Sabina, kur mums bija rezervēta pagaidu mītne, devāmies ar vilcienu, kas, strauji uzņēmis ātrumu, drīz vien tālu aizmugurē atstāja Bari priekšpilsētu trokšņaino rosību, ievedot mūs Apūlijas lauku smaržu un garšu piesātinātajā valstībā. Aiz vilciena logiem, cik tālu vien sniedzās skats, varēja redzēt saules staros vizmojam olīvkoku sudraboto lapotni, garām paslīdēja arī vīna dārzi un dārzeņu lauki, kur saulē gozējās svītroti arbūzi un zeltainas melones. Kā vēlāk pastāstīja mūsu gids Paolo, olīvkoki ir Itālijas nacionālā bagātība un cirst tos stingri aizliegts, tāpēc itin bieži var vērot, ka dārzeņu lauku vidū paceļas simtgadīgi olīvkoku "vectētiņi", kas, turpinot ražot, spējot sasniegt pat tūkstoš gadu vecumu.

lasīt tālāk »
Vidusjūras krastā 


„Eiropa dzimusi un gadsimtu pēc gadsimta dzīvojusi kā kristīgo draudžu kopa. Draudze bija koeksistences pamatšūniņa. Barbari, vestgoti un mauri nāca un gāja, bet cilvēki katru nedēļu pulcējās, lai svinētu dievkalpojumu. Baznīcas zvans pavēstīja laiku, kristību trauks un kapsēta iezīmēja svarīgus notikumus. Draudzei nav vēstures, jo tā ir dienišķā maize un ikgadējā raža. Draudzes dievnams bija un aizvien ir skaistākā vieta pasaulē.” * Josef M. Ballarin.

Šīs rindas es izlasīju Artā pilsētas (Maljorka, Spānija) Romas katoļu draudzes informatīvajā bukletā. Un patiesi, Artā draudzes dievnams, līdzīgi kā citās Eiropas vēsturiskajās pilsētās, ir lielākā un skaistākā ēka pilsēta, ap kuru, kā cālīši pie vistu mātes siltajiem sāniem saspiedušies pilsētnieku nami. Gluži citu ainu nācies vērot mūsdienās celtajās kūrorta pilsētās – milzīgas viesnīcas, grezni restorāni, neskaitāmi veikali un kādā nomaļā vietā – neliels dievnams, kur uz brīdi iegriezties miesas prieku gurdinātam cilvēkam. Mēs lepojamies ar zinātniski tehniskā progresa sasniegumiem, milzīgā ātrumā traucamies automašīnās, vilcienos un gaisa kuģos, glīti tērpjamies un pareizi ēdam, kopjam un lolojam savu iznīcīgo ķermeni..., bet varbūt mūsu nesteidzīgie priekšteči tomēr bija gudrāki par mums, dižākās un skaistākās ēkas celdami tam, kas ir mūžīgs un neiznīcīgs.

lasīt tālāk »
Sardīnija – Dieva pēdas nospiedums 

Sardīnijas galvaspilsētas Kaljāri lidostā piezemējamies jau tuvu pusnaktij un, izkāpuši no lidmašīnas, uzreiz nonācām siltās un maigās dienvidu nakts skāvienos. Pie lidostas izejas mūs jau gaidīja smaidīgs maza auguma vīriņš – viesnīcas administratores atsūtītās automašīnas vadītājs, kas, veikli stūrēdams pa spožu lukturu apgaismotām ielām, ātri nogādāja mūs līdz rezervētajai naktsmītnei pilsētas centrā.

No rīta devāmies apskatīt Kaljāri ievērojamākās vietas un vispirms Jaunavai Marijai veltīto katedrāli (uzbūvēta 13. gs.), kas pārsteidz ar savu grezno iekārtojumu. Marmora kolonas un sienu apdare, skulptūras, daudzie gleznojumi un greznie interjera priekšmeti, tas viss pirmajā brīdī pat radīja nelielu apjukumu. Altārī, centrālajā vietā, Jaunavas Marijas tēls. Katedrālei ir arī sava svētā patronese – Svētā Cecīlija, kas 3. gs. mirusi mocekles nāvē par kristīgo ticību.
lasīt tālāk »
Ceļojums uz Tobago  

Aprīļa vidū, no tik tikko plaukstošā Latvijas pavasara, nonākam saules pielietajā vasarā tur, Atlantijas okeāna otrajā pusē, Tobago salā. Plaušas uzreiz piepildās ar karstu, mitru, īsti tropisku gaisu. Visapkārt zib balti smaidi melnās sejās, mēness debesīs ir apgāzies otrādi un, lai gan atrodamies vairākus tūkstošus kilometrus prom no mājām, jūtamies brīvi un nepiespiesti. Varbūt dēļ latviešu iemītajām pēdām Hercoga Jēkaba vadībā?

Salas, kas platības ziņā ir praktiski identiska mūsu Rīgai, lielākās bagātības ir tās daba, kultūra un cilvēki, no kā ķērām iespaidus ar visām piecām maņām, izbaudot gan tirkīzzilo un dzidro Karību jūras ūdeni, gan Atlantijas okeāna mežonīgo piekrasti, atsvaidzinājumu lietus mežos, krietnu devu D vitamīna spožajā saulē, mūziku, putnu dziesmas, garšas, smaržas un cilvēku atvērtās sirdis un smaidus.

Kādu daļiņu sirds atstājām arī tur – tā, uz atgriešanos!

Evija
Fotoalbums

Tobago atrodas Karību jūras dienvidu daļā, tā ir mazākā no divām salām, kas veido Trinidadas un Tobago Republiku.  Sala ir aptuveni 40 km gara un 10 km plata. Iedzīvotāju skaits – ap 62 000. No 1639. līdz 1693. gadam tā bija Kurzemes hercogistes kolonija un tika dēvēta par Jaunkurzemi (Neukurland).
lasīt tālāk »
Korfu – Zaļā paradīze 

Pirmo reizi ieraugot Korfu salu, man prātā nāca angļu dabas pētnieka Džeralda Darela sarakstītās grāmatas: „Mana ģimene un citi zvēri” un „Zaļā paradīze”, kurās viņš aprakstīja savu Korfu salā pavadīto bērnību. Korfu  patiešām ir zaļa, arī augusta beigās, kad citas Vidusjūras salas ir saulē izdegušas, dzeltenas. Kalnu nogāzes klāj sudraboti zaļas olīvu birzis, virs kurām paceļas slaidas cipreses. Piemāju dārziņos sārtojas tomāti un kārdinoši nokarājas zeltaini vīnogu ķekari, bet visapkārt plešas zilā, saulē zaigojošā Jonijas jūra.
lasīt tālāk »
Ceļojums 
”Izpildījuši visu pēc Kunga bauslības, tie griezās 
atpakaļ uz Galileju, uz savu pilsētu Nācareti. Bērniņš auga  un pieņēmās spēkā, tapa pilns gudrības un Dieva žēlastības bija ar viņu.”

Lūk.ev. 2:39-40

Bībelē bieži lasām par pārgājieniem, ceļojumiem un došanos uz citām pilsētām. Tie, kas ir ceļojuši, man piekritīs, ka tieši ceļojuma laikā mēs piedzīvojam īpašas emocijas.

Arī es nesen devos mazā ceļojumā uz St. Pēterburgu. Gan ideja, gan biļešu iegāde notika ar viegluma sajūtu un Dieva svētību. Mana draudzene kādu vakaru pastāstīja, ka tikko ir nopirkusi biļetes braucienam uz Krieviju, lai apciemotu savus tuviniekus. Es klausoties domāju, ka labprāt brauktu kopā ar viņu, bet draudzene stāstot domāja, ka labprāt brauktu kopā ar mani. Reizē izteicām savas domas, pasmējāmies un uzreiz internetā nopirkām biļeti arī man. No idejas līdz rīcībai bija pavisam mazs laika sprīdis. Ceļojumā devāmies agrā piektdienas rītā ar autobusu un palikām Pēterburgā divas dienas un divas naktis. Šajā laikā no pilsētas paguvām apskatīt tikai nelielu daļu. Mēs aplūkojām Pēterburgas universitāti, pareizticīgo baznīcu, grāmatnīcu un īpašu veikalu, kurā pārdod saldumus.

lasīt tālāk »
Malta. Sv. Pāvila līcis 

Cilvēks ar Dieva palīgu spēj radīt patiesi brīnumainas lietas, piemēram, lidmašīnu.  Astoņos vakarā rēcošo motoru spēks mūs atrāva no Kauņas lidostas skrejceļa un jau pēc dažām stundām bijām iekārtojušies savā pagaidu mītnē Maltas salā.

Budžibbas pilsētiņa, kurā mēs apmetāmies, atrodas salas ziemeļu daļā Sv. Pāvila līča krastā. Līkumotu ieliņu labirints, promenāde gar jūras krastu, viesnīcas, daudzi suvenīru veikaliņi, kafejnīcas un dažādās valodās runājošie atpūtnieki - tāda ir Budžibbas pilsēta, iepretī kurai ap mūsu ēras 60. gadu norisinājās Bībelē aprakstītie dramatiskie notikumi. Vētras dzīts romiešu kuģis, uz kura kā cietumnieks atradies apustulis Pāvils, uzskrēja klints mugurai*. Visi kuģinieki, kā to Dieva eņģelis Pāvilam bija apsolījis*, izglābās, un salas pārvaldnieks tos laipni uzņēma savā namā. Maltas kristianizāciju saista tieši ar šo notikumu un brīnuma darbiem, kurus apustulis Pāvils paveicis Maltas salā. Ap.d. 28. nod. 7.,8.,9.:  „Šinī apvidū salas augstākajam ierēdnim, vārdā Publijam, bija zemes īpašumi. Tas mūs uzņēma un trīs dienas laipni deva mums mājas vietu. Publija tēvs gulēja drudzī, slims ar asinssērgu. Pāvils iegāja pie viņa, pielūdza Dievu un, rokas uzlicis, to dziedināja. Kad tas bija noticis, arī pārējie salas iedzīvotāji, kas bija slimi, atnāca un tika dziedināti.”  


Godinot šos senos notikumus, maltieši klinšainajā saliņā pie ieejas līcī uzcēla milzīgu apustuļa Pāvila statuju, bet pašu saliņu un līci nosauca Sv. Pāvila vārdā.
lasīt tālāk »
Dievkalpojumi

svētdienās 11.00
ceturtdienās 19.00

Богослужение
на русском языке:

воскресенье 16.00
Подробнее


Tezē svētbrīži
notiek sestdienās 19.00
Uzzini vairāk
Sk.Tezē jaunumus
facebook.com

Bībeles stundas

notiek svētdienās pēc dievkalpojuma
Atsāksies rudenī


Draudzes koris

mēģina svētdienās 10.15
Uzzini vairāk

Nedēļas lozungs
Kristus saka: "Visu, ko jūs esat darījuši vienam no šiem Maniem vismazākajiem brāļiem, jūs esat Man darījuši." Mt 25:40

Pieteikties jaunumiem

Vārds: 
E-pasts: 
  Pieteikties

Draudzes mācītājs

Guntars Dimants
guntars.dimants@lelb.lv
Tālr.: +371 29461947
Pieņem ceturtdienās
no 13.00 līdz 18.30
draudzes kancelejā

Mācītājs Guntars Dimants
divas reizes mēnesī notur
rīta dievkalpojumus
Rīgas Domā (trešdienās) un Dienas centrā "Paaudzes",
Ūnijas ielā 49
(otrdienās).


Draudzes ērģelnieks

Aivars Kalējs


Kancelejas darba laiks:
trešdienās un piektdienās
no 11.00 līdz 13.00,
ceturtdienās no 13.00 līdz 18.30


Mūs var atrast

Brīvības ielā 119, Rīgā
(Tallinas, Brīvības un Cēsu
ielas krustojumā)

>> Skatīt kartēSk. mūsu lapu arī
facebook.com
© 2013 Jaunagertrudesdraudze.lv.
Visas tiesības aizsargātas.
Mājas lapas izstrāde: MB Studija »