2020. gada 23. septembris
Vanda, Veneranda, Venija
Uz mūžiem Viņš izpostīs nāvi.
(Jes 25:8)

Šajā teltī būdami, mēs grūti
nopūšamies zem smagās nastas,
jo negribam palikt bez apģērba,
bet gribam būt ietērpti, ka
dzīvība aprītu to, kas mirstīgs.
(2Kor 5:4)

Uzzini vairāk >>

Iesvētību kurss
trešdienās 19.00
baznīcas mazajā zālē
Uzzini vairāk >>

Konsultācijas un atbalstu

sociālo problēmu risināšanā
iespējams saņemt katra mēneša
2. svētdienā no 10.00 līdz 11.00 baznīcas priekšnamā (narteksā)

Tālr. 26331770 (Alda)

Kunga Jēzus Kristus žēlastība un Dieva mīlestība, un Svētā Garasadraudzība lai ir ar jums visiem! (2Kor 13:13)

04 Plkst. 11.00 - Pļaujas svētku dievkalpojums
Svētdienas skolas sākums
Oktobris

DSC071841

Es, gaisma, esmu nācis pasaulē, lai neviens, kas Man tic, nepaliktu tumsībā. (Jņ 12:46)

16. septembrī plkst. 19.00 sāksies

Iesvētību kurss

Nodarbības notiks trešdienās no 19.00 līdz 21.00 baznīcas mazajā zālē.  Mācību grafiks >>

DSC05463as_25_72

Piedalīties Iesvētību kursā sirsnīgi aicināti visi, kas vēlas iepazīt kristietību vai atsvaidzināt ticības mācības pamatus, tapt kristīti un iesvētīti, laulāties baznīcā un kristīt bērnus, sastapt jaukus cilvēkus un iegūt draugus.

Pieteikšanās: guntars.dimants@lelb.lv, vēstulē norādot vārdu, uzvārtu un tālr. numuru. Neskaidrību gadījumiem: 29461947

Mēs dzīvojam laikā, kad ir pieejami gatavi viedokļi par notiekošo ap mums. Daļa no tiem ir objektīvi, bet pārsvarā tas ir subjektīvs autora skatījums. Balstoties tikai citu cilvēku radītos viedokļos, pastāv milzīga iespēja tā arī nekad nepiedzīvot personīga atklājuma prieku. Kristīgā ticība un tās radītā Baznīca noteikti ir vērtas, lai tās atklātu un iepazītu personīgi. Iesvētību mācību kurss ir brīnišķīgs veids kā iegūt pieredzi par to, kas ir Dievs, cilvēks, ticība un baznīca.

Uz tikšanos!

Trīspadsmitā svētdiena pēc Vasarsvētkiem

Lasījums no Lūkas evaņģēlija 17:11-19

Brooklyn_Museum_-_The_Healing_of_Ten_Lepers_Guerison_de_dix_lepreux_-_James_Tissot_-_overall1

Šodienas Vecās derības lasījumā ir atrodams nepārprotams pamudinājums uz kopību. Izraudzītā tauta tiek aicināta nākt Dieva priekšā ar pateicību un prieku, pienesot dāvanas un slavu. Citiem vārdiem, tas ir aicinājums svinēt Dieva žēlastību. Patiesībā visa Bībeles vēsts ir aicinājums atjaunot kopību ar Dievu un cilvēkiem – dzīvot mierā. Tomēr šāda kopība cilvēkiem izrādās liels izaicinājums. Šodienas evaņģēlijs liek pievērst uzmanību šim faktam.

Jēzus ir ceļā uz Jeruzalemi. Viņš iet pretī lielajam Dieva nodomam – cilvēces glābšanai. Nonākot apvidū starp Galileju un Samariju, viņš sastop desmit spitālīgus vīrus. Tie, iztālēm apstājušies, lūdz Jēzu apžēloties un dziedināt tos. Tas nav tikai formāls stāstījums par nedziedināmi slimu cilvēku brīnumainu dziedināšanu. Notikums skar cilvēku dzīvi, kas nošķirti no ģimenes, sabiedrības un Tempļa rituāliem. Vēl vairāk, tas netieši atklāj visas sabiedrības neveselumu. Tā ir sadalīta dažādās grupās pēc sociālā stāvokļa, fiziskās veselības, tautības un ticības. Taču šī kaite ir vēl komplicētāka – arī katrs atsevišķs grupējums nav vienots sevī. To skaidri iezīmē desmit spitālīgo grupa. Vienojošais elements ir visus skārusī slimība – kopīga bēda un liktenis - taču tas ir nepastāvīgs faktors. Kad visi ir piedzīvojuši dziedināšanu, pār deviņiem nāk apskaidrība, viens no mums ir cittautietis. Līdz šim kopā pavadītais laiks un dalīšanās it visā izgaist līdz ar miesas brūcēm. Nekas vairs šos deviņus nesaista ar svešinieku - samārieti. Agrākās kopības vietā ienāk sadalījums, jeb kā šodien mēdz sacīt polarizācija. Tas apraksta visaptverošu procesu, proti, iesākumā sabiedrība sadalās grupās, tad grupas atstumj desmit slimos, un beigās deviņi atstumj vienu. Stāsta beigās samārietis paliek pēdējais atstumto sarakstā – visu upuru upuris.

Vai tas nav pārsteidzoši, tieši šis pēdējais ierauga, ko nozīmē būt izglābtam? Viņš vienīgais šajā notikumā atskārst, ka miesas dziedināšana ir tikai terapijas sākums. Slimības sakne ir dziļāka, tā mājo sirdī novilkto robežu līmenī. Pilnīga atveseļošanās iesākas, noticot, ka kopība, kur ikviens var justies droši, priecāties par dzīvi un cilvēkiem līdzās, ir apslēpta kopībā ar Jēzu. Jēzus saka dziedinātajam: “celies ej, tava ticība tevi ir izglābusi.” Tā ir ticība, kas ļauj piedzīvot, ko nozīmē būt atbrīvotam, izglābtam no postošas kārtības, kuras varā atrodas visa cilvēce. Ticībā mēs esam darīti par Dieva bērniem un esam izglābti.

Tā ir Dieva žēlastība, ka Viņš mūs pulcina kopā savā namā, lai mēs ņemtu dalību kopībā, kur Viņš mūs apņem ar savu piedošanu, pulcina pie viena galda, sniedzot pats sevi un atlaižot mājup ar vārdiem: “ejiet ar mieru un kalpojiet ar prieku tuvākajam un Dievam.” Tāpēc mēs ik reizes varam iziet no baznīcas un doties jaunā nedēļas gājumā dziedināti, izglābti, stiprināti ticībā un izlīdzināti ar Dievu un cilvēkiem līdzās. Ar bijību lai turam šo dāvanu