2020. gada 3. augusts
Vārdadienas:
Augusts
Grūtdieņiem Kungs dod žēlastību!
(Sak 3:34)

Neko nedariet sāncensības vai
tukšas slavas dēļ, bet pazemībā
vērtējiet cits citu augstāk par sevi.
(Flp 2:3)

Dievkalpojumi

svētdienās 11.00

Tezē svētbrīdis

sestdienās 19.00
 Atsāksies septembrī

Kancelejas darba laiks

trešdienās un piektdienās
no 11.00 līdz 13.00,
ceturtdienās no 14.00 līdz 18.30

Draudzes mācītājs

Guntars Dimants
E-pasts: guntars.dimants@lelb.lv
Tālr.: +371 29461947
Pieņem ceturtdienās no 14.00 līdz 18.30 draudzes kancelejā.

Kontakti

Adrese: Brīvības iela 119,
Rīga, LV-1001
Tālr. +371 67377236
E-mail: jaunagertrudes@lelb.lv
<< Skatīt kartē

Draudzes priekšnieks
Vilis Kolms
E-mail: vilis@latnet.lv
Tālr. +371 29473213
Pieņem trešdienās un
piektdienās no 11.00 līdz 13.00

Valdes priekšsēdētājs
Agris Eglītis
E-mail: agris.eglitis@gmail.com
Tālr. +371 26330046
Pieņem ceturtdienās
no 15.00 līdz 18.30

Draudzes ekskursija "Pretī rudenim"


DSC08198_40

Sestdienas rītā mūsu baltais buss raiti ripoja pa gludo Ventspils šoseju. Lai braucienu laiku izlietotu lietderīgi, evaņģēlists Tālis Freimanis noturēja Bībeles stundu, cita starpā pastāstot daudz interesanta par senās Palestīnas aitu ganu parašām. Kā pirmo apskatījām Talsu evaņģēliski luterisko baznīcu, kas pakalnu virs ezera rotā jau kopš 1567. gada. Talsu draudzes locekle un mūsu laipnā gide Gita mūs iepazīstināja ar baznīcas vēsturi un draudzes ikdienu, pastāstot arī par ievērojamo talsinieku – mācītāju Kārli Amendu un viņa draudzību ar pasaulslaveno komponistu Ludvigu vān Bēthovenu.

Koristu dienas Igaunijā. Sāremā


DSC01872a_31   
Mūsu otrais rīts Sāremā atausa saulains un dzidrs. Skaidrās, zilās debesis solīja labu laiku. Pirms doties kārtējā salas izpētes braucienā, koristi izmēģināja svētdien Kuresāres baznīcā dziedamās dziesmas.

Dienas pirmajā pusē bija ieplānots Kihelkonas baznīcas apmeklējums un Pangas klints apskate. Nelielajai Kihelkonas pilsētiņai ir sena vēsture, tā bijusi nozīmīga osta vēl krustnešu laikā. Tik pat sena vēsture ir arī Kihelkonas Sv. Mihaela ev. lut. baznīcai, kuras būve tikusi pabeigta 1260. gadā. Lai gan baznīcas viduslaiku iekārtojums nav saglabājies, baznīca var lepoties ar 1604. gadā izgatavoto koka kanceli un nezināmā autora 1591. gadā gleznoto altārgleznu „Svētais vakarēdiens”. Savukārt ērģeles, kuras 1805. gadā uzbūvēja ērģeļmeistars J. A. Steins, ir vecākās skanošās Igaunijā.

Koristu dienas Igaunijā. Hijumaa


DSC01503a_31  
Brauciens ar prāmi no Sāremā uz Hijumā salu ilgst nepilnu stundu, kuru izlietojām diskusijai par pasaules reliģijām. Jāteic ka prāmis, kas jau gadiem kursē starp abām salām, tika uzbūvēts Rīgas kuģu remonta rūpnīcā 1987. gadā.

Hijumā sala mūs sagaidīja ar sīku lietutiņu. Vispirms devāmies uz nelielu vilnas rūpnīcu „Hiiu Vill”, kur aitu vilnas pārstrāde tiek veikta ar 19. gadsimtā būvētām iekārtām - rūpīgu roku apkoptas, tās aizvien atrodas labā darba kārtībā.

Koristu dienas Igaunijā. Ceļš


DSC01558a_2_30

Mūsu draudzes koristi mācītāja Guntara Dimanta vadībā 30. jūlijā devās četru dienu braucienā uz Igauniju, lai pabūtu sadraudzībā, iepazītu Igaunijas salu – Sāremā un Hijumā – interesantākos kultūrvēsturiskos objektus un sniegtu koncertu Kuresāres baznīcā.

Rīta pusē izbraukuši no Rīgas, ap pusdienlaiku sasniedzām Pērnavu, kur ieturējām maltīti un iepirkām produktus vakariņām. Traucoties tālāk pa gludajiem Igaunijas  ceļiem, Virtsu ostu sasniedzām ap trijiem pēcpusdienā. Jūra mūs sagaidīja ar stipru vēju un, ceļoties pāri uz Muhu salu, piedzīvojām pat nelielu šūpošanos, kas seklajā Mūnzunda šaurumā ir visai reta parādība.

Rudens ekskursija


jaunpiebalga2013_156_40

Kādu svētdienu, dievkalpojuma izskaņā, mācītājs aicina doties ekskursijā uz Jaunpiebalgas baznīcu, kurā šovasar tika pabeigti plaši rekonstrukcijas darbi. „Tie, kas vēlas braukt, lūdzu piesakieties pie lietvedes Dzintras,” viņš mums atgādina. Dzintra ir mūsu mazais motoriņš – enerģija un pārliecība plūst pāri malām. Rodas sajūta, ka bez viņas viss apstātos. Ekskursija ir paredzēta 12. oktobrī, sestdienā. Es piesaku trīs vietas autobusā – sev un diviem bērniem. Diemžēl vienam no bērniem sestdienas rītā tik ļoti nāk miegs, ka ekskursijā dodos tikai es un mans dēliņš Ēriks.

Ceļojums uz „Tūkstoš ezeru zemi”


ryn_332_31

Siltajā pavasara pēcpusdienā dodos uz Vecrīgu, lai tiktos ar mūsu mīļajiem poļu draugiem – mācītāju Janu, viņa sievu Margo, Stefāniju un Vodemāru.


Bet sācies šis stāsts pagājušā gada jūlijā, kad mēs – Jaunās Sv. Ģertrūdes draudzes koris, mūsu diriģenta Viļa Kolma un mācītāja Guntara Dimanta vadībā, devāmies uz Polijas pilsētu Rinu (Ryn), lai apciemotu turienes evaņģēliski luterisko draudzi.

Izbraukuši cauri līdzenai kā galds Lietuvai un šķērsojuši Lietuvas-Polijas robežu, nokļūstam Mazūrijā – Polijas vojevodistē, kas ir slavena ar saviem ezeriem un tiek dēvēta par „Tūkstoš ezeru zemi”. Mūsu busiņš, kuru stūrē mācītājs Guntars, ātri traucas pa gludo šoseju. Aiz logiem slīd zaļi pakalni, starp kuriem ik pa brīdim saulē iezaigojas zilo ezeru ūdeņi. Pa labi, pakalnā, ieraugu simtgadīgu koku ieskautu viduslaiku pili. Iespējams, to ir būvējuši Teitoņu ordeņa bruņinieki, kas pēc Polijas karaļa uzaicinājuma XII gadsimta sākumā ieradās Mazūrijas teritorijā, lai kristītu tās pamatiedzīvotājus.

Pieteikties jaunumiem

Vārds: 
E-pasts: 
   Pieteikties

Konts ziedojumiem

RĪGAS JAUNĀ SVĒTĀS ĢERTRŪDES
EVANĢĒLISKI LUTERISKĀ DRAUDZE
Reģ. Nr. 90000302018
A/S Swedbank LV93HABA0551005442468
Mājaslapas administratore Vita Avotiņa
E-mail: vita_avotina@inbox.lv
Tālr. 29117408
© 2019 Jaunagertrudesdraudze.lv
Visas tiesības aizsargātas.
Mājas lapas izstrāde: GlobalPRO »