Par gaidāmajiem koncertiem Rīgas Jaunajā Svētās
Ģertrūdes baznīcā lasi sadaļā “KONCERTI”

26.  novembrī 11.00

Mūžības svētdienas
dievkalpojums

" Lūk, bērni ir Tā Kunga dāvana" (Ps 127:3)

Sadraudzība pēc dievkalpojuma

12. novembrī pēc dievkalpojuma mūsu baznīcā notika pirmā bērnu vecāku sadraudzība. Šis bija sākums regulārām tikšanās reizēm. Pirmajā reizē mazajā zālē sapulcējās divpadsmit pieaugušie un četri bērni.

Iesākumā dzērām tēju un stiprinājāmies ar pašu sarūpētajiem gardumiem, lai vēlāk varētu aktīvi darboties. Šoreiz kopīgā uzdevumā piedalījās gan vecāki, gan bērni. Jo bērnu valodiņa ir rotaļas un spēles. Caur spēli viņi iepazīst pasauli, notikumus un mīlestību. Ja vecāki dāvā savam bērnam zināmu laika sprīdi kopīgai rotaļai, tad viņš jūtas mīlēts. Šāda bija pirmās tikšanās reizes galvenā doma, un, veicot praktisko uzdevumu, visi to piedzīvoja paši. Četras komandas ietērpa visjaunāko komandas dalībnieku īpašā tērpā, kura veidošanā drīkstēja izmantot tikai vecas avīzes, krāsainu papīru un skoču. Rezultāts bija fantastisks! Papīra zobens un vairogs, papīra bruņas un apmetnis, papīra kronis un kleita. Radošumu fotogrāfijās varat redzēt arī Jūs. Bērni jutās īpaši. Un neviens no bērniem neaizrādīja, ka zobens ir mazliet līks, vai zvaigznīte pielīmējās šķībi. Bērni ir pacietīgi un vecāki ir radoši. Īpašu paldies vēlos teikt mazajiem dzīves skolotājiem – Pēterim, Esmeraldai, Rolandam un Danielam. Lai katrā ģimenē ienāk svētība un kopīgas rotaļas.

Uz tikšanos jau pavisam drī
z!
Nodarbību vadītāja Ilze Ušacka-Priekule

FOTOALBUMS

"Redzi, cik labi, cik tīkami brāļiem (un māsām) būt kopā." *

Iesvētību kursa nedēļas nogale Lapmežciemā

Linda, Iesvētību kursa dalībniece

Šogad mana vasara sākās ar brīnišķīgu notikumu – tieši 1. jūnijā, vasaras pirmajā dienā, draudzenei piedzima meitiņa, un mani uzaicināja kļūt viņai par krustmāti. Burvīgs notikums, kas man beidzot lika saņemties kristībām un iesvētībām. Un tā es nonācu Rīgas Jaunajā Svētās Ģertrūdes baznīcā.

Pēc septiņām interesantām trešdienu nodarbībām mums bija iespēja doties nedēļas nogales izbraukumā uz Lapmežciemu, lai neoficiālā gaisotnē apvienotu lietderīgo ar patīkamo – turpināt iepazīt Dievu un sadraudzēties ar grupas dalībniekiem.

Lasīt tālāk

1517 – 2017

Reformācijas 500 gadei veltīts dievkalpojums

29. oktobrī svinīgā dievkalpojumā mūsu draudze atzīmēja Luteriskās reformācijas 500. gadadienu. Pieminot senos notikumus, mācītājs Guntars Dimants simboliski pienagloja pie improvizētām baznīcas durvīm papīra lapu ar Mārtiņa Lutera tēzēm.

Sprediķis

“Nepadariet Mana Tēva namu par tirgus namu!" Jņ.2:16

Šodien mēs esam sapulcējušies, lai ar pateicību svinētu Reformācijas 500 gadi. 1517. gada 31. oktobrī, Visu svēto dienas priekšvakarā Augustīniešu mūks, mācītājs un pasniedzējs Mārtiņš Luters, pie Vitenbergas pils baznīcas durvīm piestiprināja 95 tēzes, kurās viņš vērsās pret indulgenču (grēku atlaižu) tirdzniecības praksi.

Šodienas evaņģēlijs mums atklāj kādu svarīgu līdzību. Jēzus uzrunā upurdzīvnieku tirgotājus, sacīdams: “Nesiet tos projām! Neapdariet mana tēva namu par tirgus namu!” Jēzus laikā dzīvnieki tika upurēti ar mērķi rast izlīgumu ar Dievu. Upuris kalpoja kā samaksa par pārkāpumu.

ŠEIT ir lasāmi Reformācijas 500 gadei veltīti raksti

* Ps.133:1

Tezē lūgšanas

notiek sestdienās 18.00