Galerijas » Noas šķirsts

Noas šķirsts. Pirmais kuģojums cilvēces vēsturē
Svētdienas skoliņā šodien, sekojot Bībeles stāstam, piedalāmies ceļojumā kopā ar Noasu - Dieva draugu:
Pagāja ilgāks laiks, un pasaulē bija piedzimis daudz cilvēku. Kad Dievs palūkojās uz zemi, Viņš ieraudzīja vairs tikai vienu taisnīgu vīru, kura vārds bija Noa. Tā kā Noa bija Dieva draugs, Dievs viņu brīdināja par plūdiem, kurus gatavojās sūtīt pār zemi. Dievs lika Noam uzcelt šķirstu un sīki paskaidroja, kā tas būvējams. Lai arī dienas bija saulainas un laiks bija sauss, Noa uzticējās Dievam un turpināja savu darbu pie šķirsta būvēšanas. Noa ticēja Dieva Vārdam. Kad šķirsts bija gatavs, Dievs pavēlēja Noam un viņa 8 cilvēku ģimenei iekāpt šķirstā. Dievs lika šķirstā ieiet arī pa vienam pārim no katras dzīvnieku, putnu un rāpuļu sugas, lai tās saglabātos uz zemes. Tad Dievs pats aizvēra šķirsta durvis. Pēc 7 dienām sāka līt. Lietusgāzes turpinājās. Lietus lija, it kā to kāds lietu pa lieliem debesu logiem. Ūdeņi appludināja visu sauszemi, tā ka nepalika neviena sausa vietiņa. Pēc daudzām dienām lietus mitējās un ūdens atkāpās. Dievs aicināja Nou un viņa ģimeni atstāt šķirstu. Pateicībā par viņa ģimenes izglābšanu Noa par godu Dievam uzcēla altāri. Dievs pār to debesīs lika atmirdzēt varavīksnes lokam. Noam viņš teica, ka varavīksne ir apsolījuma ( Dieva Derības) zīme, ka zeme nekad vairs netiks izpostīta plūdos.( 1. Mozus 6-9)
"Dziedini mani, Kungs, un es būšu dziedināts, glāb mani, un es būšu glābts."( Jer. 17:14)
Paldies Sindijai, Adelei, Zelmai, Ikaram, Renāram, Rolandam, sk. Ilzei un arī mazuļu pulciņam rotaļu laukumiņā.
Nodarbības noslēgumā gatavojām priecīgu pārsteigumu Reformācijas 500 svētkiem - vitrāžas ar M. Lutera rozēm.

Vasaras nometne
3.– 5. augustā
Gaujaslīčos, Cēsīs

‌Tezē lūgšanas