2024. gada 28. aprīlis
Taisns ir Kungs,
bet es pretojos viņam.
Vdz 1:18

Bet ko jūs domājat par šo?
Kādam cilvēkam bija divi
dēli, viņš gāja pie pirmā un lūdza:
dēls, ej šodien strādāt vīnadārzā.
Bet tas atbildēja: es negribu. –
Tomēr vēlāk nožēlojis viņš aizgāja.
Mt 21:28–29

Galerijas » Draudzes vasaras nometne 2023

Jūlija pēdējā svētdienā mūsu draudzes locekļi sapulcējās viesmīlīgajos “Gaujaslīčos”, lai piedalītos ikgadējā Draudzes vasaras nometnē. Mēs gada gaitā tiekamies dievkalpojumos, kopā lūdzot un saņemot Svēto Vakarēdienu, savu reizi arī pārmijot viens ar otru kādu vārdu mūsu mazajās sadraudzībās pie kafijas automāta. Tomēr, lai veidotos draudzība un patiesa sapratne, kopā ir jāpavada ilgāks laika posms, piedaloties dažādās kopīgās aktivitātēs. Un tieši šādu iespēju sniedz mūsu kopābūšana “Gaujaslīčos”.

Kā šīs nometnes moto bija izraudzīti psalma 89:16 vārdi: “Kungs, Tavā vaiga gaismā tie staigā”. Programmā bija iekļautas gan izzinošas, gan izklaidējošas aktivitātes. Mācītājs savā lekcijā “Baušļi kā brīvības zīme” pievērsa mūsu uzmanību apstākļiem, kādos Dievs dāvāja ebreju tautai – bijušajiem vergiem – mums tik labi zināmos desmit baušļus. Savukārt draudzes Svētdienas skolas skolotāja Ilze savā priekšlasījumā iepazīstināja mūs ar amerikāņu psihologa H. Gārdnera izstrādāto intelektu sistematizāciju, kas var būt noderīga, atpazīstot sevī Dieva dotās dāvanas, ko realizēt, draudzē kalpojot.

Kopīgas lūgšanas, kopgalda sarunas, baudot “Gaujaslīču” saimnieču pagatavotās gardās maltītes, pastaigas priežu mežā un jautras spēles, – ir noteikti vērts uz pāris dienām atrauties no saviem šķietami tik neatliekamajiem darbiem un rūpēm...

Nedēļas nogales programmā atvēlēto brīvo laiku pavadījām pēc izvēles, vai nu apmeklējot Cēsu pilsētas svētku ietvaros paredzētos pasākumus, vai arī dodoties nelielā ceļojumā, lai aplūkotu vienu skaistākajiem iežu atsegumiem Gaujas krastos, proti, Sietiņieža baltā smilšakmens klintis.

Svētdienas rīta dievkalpojumu mācītājs Guntars Dimants noturēja jaukajā “Gaujaslīču” kapelā, slaidajām priedēm šalcot aiz logiem. Savā svētrunā pēc Lūkas evaņģēlija 19:41-48 mācītājs mudināja mūs turēties pie Jēzus un Viņa vārdiem, rodot tajos mieru, to patieso Dieva mieru, kas ir augstāks par cilvēka saprašanu, kas pasargā mūsu sirdis un domas.

Pēc atvadu maltītes, ar sirsnīgiem pateicības vārdiem atvadījušies no viesu mājas saimniecēm, posāmies mājupceļā, lai nākamajā svētdienā atkaltiktos mūsu plašajā mīļajā Dievnamā – Jaunajā Sv. Ģertrūdes baznīcā.

Ar iespaidiem dalījās Vita un Iveta, draudzes koristes.