Rīgas Jaunajā Sv. Ģertrūdes baznīcā
no 18.00 līdz pusnaktij

Pasākumu programma

20. maijs – Svētā Gara svētki

"Jēzus viņam atbildēja: "Kas Mani mīl, tas Manus vārdus turēs, un Mans Tēvs to mīlēs, un mēs nāksim pie Viņa un ņemsim pie Viņa mājas vietu. Kas Mani nemīl, tas netur Manus vārdus; bet tie vārdi, ko jūs dzirdat, nav Mani, bet Tēva, kas Mani sūtījis. To Es jums esmu runājis, pie jums būdams.
Bet Aizstāvis, Svētais Gars, ko Tēvs sūtīs Manā Vārdā, Tas jums visu mācīs un atgādinās jums visu, ko Es jums esmu sacījis. Mieru Es jums atstāju, Savu mieru Es jums dodu; ne kā pasaule dod, Es jums dodu. Jūsu sirdis lai neiztrūkstas un neizbīstas." 1

Šī ir tā īpašā diena Baznīcas gadā, kad esam aicināti pievērst uzmanību Dieva klātbūtnes formai Svētajā Garā. Jēzus šo Garu sauc par Aizstāvi un, citviet, par Mierinātāju un Iepriecinātāju. Bet, domājot par vārdu Aizstāvis, rodas jautājums: „Aizstāvis no kā?” Pirmā doma, kas varētu ienākt prātā, ir pasargāšana no dažādām dzīves likstām. Mums katram ir vēlme atrasties drošībā. Un tieši tāpēc ir svarīgi zināt, kas ir patiesās briesmas.

Mēs visi esam materiāli-garīgās būtnes. Mums katram ir fizisks ķermenis un tas, ko mēs apzināmies kā personību, jeb dvēseli. Pie fiziskā ķermeņa mēs varētu pieskaitīt prātu, kur dzimst racionāli lēmumi, kas pamatoti cilvēka ārējā spēkā un iespējās. Savukārt dvēselē noris garīgie procesi – ilgas, cerības, sapņi – kas mūs rosina tiekties pretī jaunai dienai. Taču, starp šīm divām cilvēka dabām ir zināma spriedze.
Lasīt tālāk
1 Jņ. 14:23-27

13. maijs – Mātes diena

"Tava māte kā vīnakoks, kas stādīts pie ūdens" (Eceh 10:10)

Mātes diena pienāca silta, saulaina, ziedošu ceriņu smaržas piesātināta. Nākot uz dievkalpojumu, priecīgu noskaņojumu vairoja arī koši ziedi lielos podos, ko sestdienas talkas laikā pie baznīcas ieejas novietoja mūsu draudzes čaklākie locekļi.

Kamēr vecāki dievkalpojumā uzklausīja Dieva Vārdu un lūdza, bērni mazajā zālē piedalījās mācību gada noslēguma nodarbībā. Viņi skolotāju vadībā atcerējās Jēzus māmiņu Mariju, kuras ticību un bezgalīgo paļāvību uz Dievu mums atklāj Bībele, gatavoja jaukas dāvaniņas savām māmiņām, rotāja cepumus un torti.

Tikmēr dievnama priekštelpā Rīgas domes finansētā projekta ietvaros notika Mātes dienai veltīta radošā darbnīca. Katrs tās dalībnieks varēja no sarūpētiem materiāliem pagatavot greznu karalienes kroni sev vai kādam mīļam cilvēkam.

Dievkalpojuma noslēgumā Svētdienas skolas bērni kopā ar māmiņām sniedza draudzei nelielu koncertu. Jaunā talantīgā vijolniece Adele nospēlēja Bokerīni “Menuetu”, māmiņu ansamblis uzstājās ar dziesmu “Ciešāk”, savukārt bērnu un māmiņu apvienotais koris nodziedāja dziesmiņu “Cik Dieva mīlestība ir brīnišķīga”.

Sirsnīgs paldies Svētdienas skolas skolotājām Dacei, Ilzei un Guntai par mīlestības pilno kalpošanu visa mācību gada garumā! Paldies māmiņām par atbalstu un iesaistīšanos! Paldies visiem mīļajiem bērniem!

"Kunga Jēzus Kristus žēlastība un Dieva mīlestība, un Svētā Gara sadraudzība lai ir ar jums visiem!" (2 Kor 13:13)

Fotoalbums

Vasaras nometne
3.– 5. augustā