2023. gada 1. oktobris
Vārdadienas:
Zanda, Zandis, Lāsma
Pļaujas svētki

Es esmu Kungs, Es dodu zemei
žēlastību, tiesu un taisnību.
Jer 9:23b

Taisnības augļus mierā sēj
tikai tie, kas paši tur mieru.
Jk 3:18

Dievkalpojumi

svētdienās 11.00
ceturtdienās 19.00

Bībeles stunda
svētdienās pēc dievkalpojuma

Kancelejas darba laiks

trešdienās un piektdienās
no 11.00 līdz 13.00,
ceturtdienās no 14.00 līdz 18.30

Draudzes mācītāji

Guntars Dimants
E-pasts: guntars.dimants@gmail.com
Tālr.: +371 29461947
Pieņem ceturtdienās no 14.00 līdz 18.30 draudzes kancelejā.

Tālis Freimanis
E-pasts: talis.f@tvnet.lv
Tālr.: +371 29608801

Kontakti

Adrese: Brīvības iela 119,
Rīga, LV-1001
Tālr. +371 67377236
E-mail: jaunagertrudes@lelb.lv
<< Skatīt kartē

Draudzes priekšnieks
Vilis Kolms
E-mail: vilis@latnet.lv
Tālr. +371 29473213
Pieņem trešdienās un
piektdienās no 11.00 līdz 13.00  Nedēļas lozungs
Visu acis raugās uz Tevi, un Tu dod tiem barību īstajā laikā. Ps 145:1501 Plkst. 11.00
Pļaujas svētki. Svētdienas skolas sākums >>
Oktobris

  DSC01594_39_1_38

 


Mīlestības pārveidojošais spēks

Lasījums no Mateja evaņģēlija 1:1–8 >>

 

Šodien, svinot Pļaujas svētkus, esam aicināti uzklausīt un paturēt sirdīs mūsu Kunga evaņģēlija notikumu, ko pierakstījis svētais Matejs. Šajā notikumā mēs lasām, kā Jēzus dziedināja paralizētu cilvēku. Taču ārpus fiziskās dziedināšanas tas mums atklāj arī garīgus procesus mūsdienu dzīvē, kam nepieciešama dziedināšana. Jēzus bieži runāja līdzībās, tai skaitā izmantojot sējas un pļaujas valodu, lai paustu dziļas garīgas patiesības. Nav šaubu, lielākā daļa no mums nedzīvo laukos un ar nopietnu lauksaimniecību nenodarbojas, bet sējas un pļaujas princips ir universāls. Tāpat kā zemnieks sēj vai stāda, cerot uz bagātīgu ražu, tā arī mēs sējam savas rīcības un izvēles sēklas, kas atnes savus augļus. Kā apustulis Pāvils saka: “Ko cilvēks sēj, to viņš arī pļaus.”1

Šodienas evaņģēlijs mums apliecina, ka Jēzus ir nācis, lai mūs darītu brīvus no ļaunuma postošā spēka. Mums, saviem sekotājiem, Viņš saka: “Es jūs saucu par draugiem(..) ka jūs ejat un augļus nesat un ka jūsu augļi paliek.”2 Darot labu un parādot līdzcietību, mūsu dzīvē top redzams Kristus auglis – mīlestība. Mīlestība, kā apustulis Pāvils saka, “ir pilnības saite”. Mīlestība rada labus cilvēkus, audzina labus bērnus un padara tīkamus ikviena darba augļus. Te gan ir vietā atzīmēt, ka runa ir par Dieva mīlestību, kas spēj dziedināt, pārveidot mūsu un līdzcilvēku dzīvi. Kā to lasām šodienas evaņģēlijā, Jēzum ir spēks un autoritāte mūs darīt brīvus no garīgas “paralīzes” – grēka varas, kas liedz mīlestības tīrumam zaļot un nest bagātu ražu.

 
276

Pasaulē, kurā tik bieži esam liecinieki ļaunuma triumfam, piemēram, notiekošajam karam Ukrainā, mums tiek atgādināts par mūsu izvēles un rīcības postošo spēku. Ļaunums sēj ciešanas, bezcerību, vilšanos un atriebību, kas spēj pilnībā paralizēt – padarīt mūs nespēcīgus iestāties par patiesību un dzīvību. Tāpēc, būdami Kristus sekotāji, mēs esam aicināti stāvēt stipri mūsu Kunga dāvātajā brīvībā un būt par labestības un cerības vēstnešiem. Kā apustulis Pāvils rakstīja Timotejam: “Esi apzinīgs pret sevi un mācību, pie tā paliec, jo tā darīdams, tu izglābsi gan sevi, gan savus klausītājus.”3 Evaņģēlijs ir tā mācība – dārgā sēkla –, kas izraisa patiesu, darbīgu ticību. Mēs esam aicināti uzņemt šo dārgo sēklu un iesēt to savos un līdzcilvēku “dzīves laukos”. To darot, mēs skatīsim savas ticības un paklausības augļus ne tikai nākotnē, bet jau šodien, un varēsim pateikties Dievam. Apustulis Pāvils šodienas lasījumā mūs iedrošina uz ticību, pateicību un labiem darbiem, sakot: “Es nemitīgi pateicos par jums savam Dievam par Dieva doto žēlastību jums Kristū Jēzū, ka viņā jūs esat kļuvuši bagāti visās lietās – jebkurā vārdā un atziņā, ka līdz ar Kristus liecības nostiprināšanos jūsos, jums, kas gaidāt uz Jēzus Kristus atklāšanos, netrūkst vairs nekādu garīgu dāvanu. Viņš arī darīs jūs stiprus līdz galam, tā ka mūsu Kunga Jēzus Kristus dienā jūs būsiet nevainojami. Dievs ir uzticams, viņš jūs ir aicinājis mūsu Kunga Jēzus Kristus sadraudzībā.” 4

Tā apustulis mums atgādina par Dieva žēlastības pārpilnību mūsu dzīvē. Pateicoties Viņa žēlastībai, mēs esam darīti bagāti ar dažādām dāvanām un gribu darīt labu. Šīs dāvanas nav paredzētas tikai mūsu labumam, bet, lai nestu liecību par Kristu. Kā Asīzes Francisks ir sacījis: “Sludiniet evaņģēliju visu laiku un, ja nepieciešams, lietojiet arī vārdus.”

Šajā pateicības dienā atcerēsimies, ka mums netrūkst garīgu dāvanu, un mēs ar nepacietību gaidām mūsu Kunga Jēzus Kristus atnākšanu, jo tā būs lielā Pļaujas diena. Dievs mūs iedrošina, ka Viņš mūs darīs stiprus līdz galam, un Viņa žēlastības dēļ mēs būsim nevainojami tajā dienā, ja vien stāvēsim stipri ticībā un nepagursim. Kristus mūs dziedinājis, lai mēs būtu Viņa žēlastības un mīlestības dāvanu pārvaldnieki, lai dalītos tajās ar tiem, ko pasaules ļaunums aplaupījis. To darot, mēs ne tikai īstenojam Dieva gribu, bet arī izpildām savu aicinājumu, paliekot sadraudzībā ar mūsu Kungu Jēzu Kristu.

Pļaujas svētkos tiekam īpaši aicināti pateikties par Dieva žēlastību, ko esam saņēmuši dzīves gadu, laulātā drauga, bērnu, mazbērnu, vecāku un draugu veidolā. Kā arī par ticības un mīlestības sēklām, ko Dievs mūsos ir sējis. Audzēsim šīs sēklas ticībā ar paklausību un labiem darbiem, zinot, ka tās nesīs svētīgu ražu ne tikai mums pašiem, bet arī visiem, kam pieskaramies ar savu dzīvi.

Lai Dieva gudrība un žēlastība mūs vada un lai mūsu dzīve ir liecība par ticības, taisnības, piedošanas un mīlestības pārveidojošo spēku. Āmen.

1Gal 6:7; 2Jņ 15:15-16; 31Tim 4:16; 41Kor 1:4-9.


 

Kontaktu forma

* Vārds Uzvārds:
* E-pasts:

Pieteikties jaunumiem

Vārds: 
E-pasts: 
   Pieteikties

Konts ziedojumiem

LATVIJAS EVAŅĢĒLISKI LUTERISKĀS BAZNĪCAS
RĪGAS JAUNĀ SVĒTĀS ĢERTRŪDES DRAUDZE
Reģ. Nr. 90000302018
A/S Swedbank LV93HABA0551005442468

Mājaslapas administratore Vita Avotiņa
E-mail: vita.avotina2@gmail.com
Tālr. 29117408
© 2019 Jaunagertrudesdraudze.lv
Visas tiesības aizsargātas.
Mājas lapas izstrāde: GlobalPRO »