Lieldienu nakts vigīlija

Lieldienu nakts ir būtiskākā nakts cilvēces vēsturē, jo tajā notiek pāreja no nāves dzīvībā. Šajā naktī kristīgā draudze svin Lieldienu vigīlijas dievkalpojumu, nomodā sagaidot sava Kunga un Pestītāja Jēzus Kristus augšāmcelšanos.

Dievkalpojums sākas ar ugunskuru baznīcas priekšā, kas simbolizē naktssardzi. Pie ugunskura iedegšanas mācītājs saka lūgšanu: «
Dievs, Tu kas caur Tavu Dēlu, kas ir patiesais Stūrakmens, esi saviem ticīgajiem atklājis spožumu, kas nāk no Tavas godības uguns, dod šai Lieldienu jaunajai ugunij Tavu svētību, un liec tai mūsos iedegt ilgas uz debesu labumiem, lai šķīstītām sirdīm reiz nokļūstam tur, kur deg Tavas mūžīgās godības uguns.»

Tad mācītājs aizdedzina Lieldienu sveci, sacīdams: «Lai Kristus gaisma, kas uzvarēja nāvi, uzvar arī mūsu siržu tumsu.» Turpinājumā tiek teikta svētības lūgšana: «Visspēcīgais Dievs, mēs Tevi lūdzam, ka pār šo degošo sveci bagātīgi nāk Tavas svētības straumes, Tu, kas dari, ka varam piedzimt no jauna, uzlūko žēlīgi šīs gaismas mirdzumu šajā nakts stundā; lai upuris, kas tika pienests šajā naktī, atspīd Tavā gaismā un lai stājas pretī, un padzen velna viltību un ļaunumu.» Gadam turpinoties, svece aizvien paliks pie altāra, lai tiktu iedegta Lieldienu Gaviļu laika dievkalpojumos, kā arī pēc tam - Baznīcas svētkos un citos sevišķos gadījumos līdz nākošajām Lieldienām.

Tad pie ugunskura sapulcētā draudze un kristāmie dodas iekšā baznīcā, kur vienojas dziedājumā «Kristus Gaisma» un senajā slavas himnā «Exsultet». Lieldienu rīta pustumsā pie iedegtās Lieldienu sveces draudze aizdedzina mazas svecītes, lai godinātu Debesu Tēvu pateicībā par to, ka Viņš cilvēkiem atklājies kā žēlastības un mīlestības pilns Dievs, kurš vēsturē daudzkārt glābis savu tautu un, visbeidzot, caur sava Dēla ciešanām un nāvi dāvinājis grēku piedošanu un mūžīgo dzīvību Debesu valstībā visiem tiem, kas Viņam tic.

Dievkalpojuma turpinājumā četros Svēto Rakstu lasījumos draudze piemin Dieva brīnišķīgos darbus, kā tie aprakstīti Vecās Derības Svētajos Rakstos.

Pēc tam seko viens no Vigīlijas kulminācijas brīžiem: svētā Kristība - draudzei pievienojas jauni locekļi, svētajā Kristībā līdz ar Kristu nomirdami grēkam un nāvei, un līdz ar Viņu celdamies augšā jaunai dzīvībai.

Dievkalpojuma noslēgumā, kad baznīcā jau ir iedegtas visas gaismas, draudze sapulcējas pie Dieva galda, lai visi kopā Svētajā Mielastā svinētu Lieldienu uzvaru.

FOTOALBUMS

Vasaras nometne

"Gaujaslīčos", Cēsīs
4.
6. augustā

Tezē lūgšanas

notiek piektdienās

plkst. 18.00

Ieeja
no Cēsu ielas
Lasi vairāk. Fotoalbums
Sk.Tezē lapu arī facebook.com

katru svētdienu pēc dievkalpojuma.
Tēma: Mateja Evaņģēlijs

notiek sestdienās 16.00
jauniesugertrude
@gmail.com