lapas: 12
Andreass Knopkens – Reformācijas apustulis Rīgā 

Domājams, katram Evaņģēliski luteriskās Baznīcas loceklim ir zināms, ka šogad aprit 500 gadi, kopš teoloģijas doktors un Vitenbergas universitātes profesors Mārtiņš Luters publiskoja savas 95 tēzes, tādejādi aizsākot Luteriskās reformācijas kustību Vācijā, Eiropas ziemeļos un Baltijā. Rīgā pirmās luterāņu draudzes izveidojās ļoti drīz pēc Reformācijas sākuma Vācijā - 1521. gadā Sv. Pētera baznīcā Andreasa Knopkena*(Andreas Knöpken) vadībā un 1522. gadā Sv. Jēkaba baznīcā Silvestra Tegetmeijera (Sylvester Tegetmeier) vadībā.

12. februārī pēc dievkalpojuma draudzes locekļi sapulcējās mazajā zālē, lai noklausītos mūsu kora diriģenta un Lutera Akadēmijas docenta Viļa Kolma priekšlasījumu par Luteriskās reformācijas aizsācēju Rīgā Andreasu Knopkenu un viņa līdzgaitniekiem: Johanu Lomilleru – Rīgas rakstvedi, Silvestru Tegetmejeru – Sv. Jēkaba baznīcas mācītāju, Johanu Brīsmani – Luteriskās dievkalpošanas Rīgā līdzautoru (kopā ar Andreasu Knopkenu) un Burkhardu Valdi – dziesminieku un dramaturgu, no kuriem katrs pienesa savu, lielāku vai mazāku, artavu Latvijas ev. lut. Baznīcas veidošanā un attīstībā.

lasīt tālāk »
Vasaras nometne 2016 

1.-3. jūlijā, pašā vasaras plaukumā, „Gaujaslīčos”, Cēsīs, norisinājās mūsu draudzes vasaras nometne.

Atpūtas kompleksā "Gaujaslīči", kas atrodas Cēsu pilsētas nomalē Gaujas senlejas krastā, jau vairākus gadus saimnieko mācītājs Artis Eglītis ar sievu Helēnu. Neatlaidīgi strādājot, viņi  pārvērta nolaisto un piesmakušo kādreizējās sanatorijas ēku par jauku atpūtas stūrīti, ideāli piemērotu draudžu nometņu un citu pasākumu rīkošanai.

lasīt tālāk »
Iesvētību kursa piedzīvojumi "Satekās" 


Aizvadīto nedēļas nogali, 9.-10. aprīli, vairāk nekā divdesmit 2016. gada pavasara grupas dalībnieku pavadīja Vecumnieku novada viesu namā “Satekas”.

Lai gan viesu nams atrodas vien nepilnas stundas braucienā no Rīgas, to ieskauj dziļš meža biezoknis un divas upes, līdz ar to nekas neliecina par steigas pārņemtās civilizācijas klātbūtni. Jau piebraucot pie viesu nama, varēja sajust mūsdienām neraksturīgu emociju gammu, ko radīja viesu nama ēkas aura, neskartās dabas tuvā klātbūtne un dažādu putnu skaļās balsis. Uzraksts No Service, kas uz brīdi parādījās mobilajā telefonā, vēl vairāk pastiprināja emocijas, jo pavadīt kaut neilgu laiku bez mobilajiem sakariem, mūsdienu cilvēkam šķiet pavisam neiespējami.
lasīt tālāk »
Rīgas Jaunā Svētās Ģertrūdes draudze tiekas Ziemassvētku eglītē 


Svētdien, 27. decembrī, uzreiz pēc dievkalpojuma Jaunās Svētās Ģertrūdes draudzes locekļi pulcējās baznīcas Mazajā zālē uz draudzes Ziemassvētku eglīti, lai sveiktu viens otru Kristus dzimšanas svētkos, baudītu dzejoļu lasījumus, kora dziesmas un pašu sarūpētos gardumus.

Pasākums sākās ar mācītāja Guntara Dimanta svētku sveicienu visiem sanākušajiem un turpinājās ar Velgas Gailītes sirsnīgo, pašas sacerēto dzejoļu lasījumiem, kurus papildināja kora vadītāja Viļa Kolma atskaņotie klavierskaņdarbi, kas uzbūra īstu svētku noskaņu. Savukārt draudzes koris priecēja klātesošos ar Ziemassvētku dziesmām, izpildot tās gan kanonā, gan daudzbalsīgi, gan kopā ar solistu Guntas un Viļa dziedājumiem. Jauko priekšnesumu iespaidā izskanēja aicinājums arī pārējiem draudzes locekļiem savus talantus „neturēt zem pūra”.

lasīt tālāk »
Aizvadīta Iesvētību kursa nedēļas nogale 

Rīgas Jaunās Svētās Ģertrūdes draudzes iesvētību kursa dalībnieki 7. un 8. novembri kopā ar draudzes mācītāju Guntaru Dimantu un teologu Edmundu Vizlu pavadīja Vecumnieku novada “Satekās”, klausoties lekcijas, diskutējot jau ierastā formātā, studējot Svētos Rakstus un piedaloties dažādās brīvā laika aktivitātēs.

lasīt tālāk »
Viesošanās Laucienē 

Svētdien, 18. oktobrī, mūsu draudzes mācītājs Guntars Dimants un draudzes kora ansamblis, diriģenta Viļa Kolma vadībā, viesojās Laucienē, Nurmes baznīcā, kur svinīgā dievkalpojumā amata krustu un pilntiesīgā mācītāja statusu saņēma palīgmācītājs Valdis Podziņš. Dievkalpojumā kalpoja Liepājas diecēzes bīskaps Pāvels Brūvers, Kandavas iecirkņa prāvests Mārcis Zeiferts un mācītājs Valdis Podziņš. Savukārt mūsu draudzes koristi priecēja klātesošos ar īpaši šim svinīgajam brīdim sagatavotām dziesmām.

lasīt tālāk »
Koristu dienas Igaunijā. Sāremā 
Mūsu otrais rīts Sāremā atausa saulains un dzidrs. Skaidrās, zilās debesis solīja labu laiku. Pirms doties kārtējā salas izpētes braucienā, koristi izmēģināja svētdien Kuresāres baznīcā dziedamās dziesmas.

Dienas pirmajā pusē bija ieplānots Kihelkonas baznīcas apmeklējums un Pangas klints apskate. Nelielajai Kihelkonas pilsētiņai ir sena vēsture, tā bijusi nozīmīga osta vēl krustnešu laikā. Tik pat sena vēsture ir arī Kihelkonas Sv. Mihaela ev. lut. baznīcai, kuras būve tikusi pabeigta 1260. gadā. Lai gan baznīcas viduslaiku iekārtojums nav saglabājies, baznīca var lepoties ar 1604. gadā izgatavoto koka kanceli un nezināmā autora 1591. gadā gleznoto altārgleznu „Svētais vakarēdiens”. Savukārt ērģeles, kuras 1805. gadā izgatavojis ērģeļmeistars J. A. Steins, ir vecākās skanošās Igaunijā.
lasīt tālāk »
Koristu dienas Igaunijā. Hijumaa 
Brauciens ar prāmi no Sāremā uz Hijumā salu ilgst nepilnu stundu, kuru izlietojām diskusijai par pasaules reliģijām. Jāteic ka prāmis, kas jau gadiem kursē starp abām salām, tika uzbūvēts Rīgas kuģu remonta rūpnīcā 1987. gadā.

Hijumā sala mūs sagaidīja ar sīku lietutiņu. Vispirms devāmies uz nelielu vilnas rūpnīcu „Hiiu Vill”, kur aitu vilnas pārstrāde tiek veikta ar 19. gadsimtā būvētām iekārtām - rūpīgu roku apkoptas, tās aizvien atrodas labā darba kārtībā.
lasīt tālāk »
Koristu dienas Igaunijā. Ceļš 
Mūsu draudzes koristi, mācītāja Guntara Dimanta vadībā, 30. jūlijā devās četru dienu braucienā uz Igauniju, lai pabūtu sadraudzībā, iepazītu Igaunijas salu - Sāremā un Hijumā - interesantākos kultūrvēsturiskos objektus un sniegtu koncertu Kuresāres baznīcā.

Rīta pusē izbraukuši no Rīgas, ap pusdienlaiku sasniedzām Pērnavu, kur ieturējām maltīti un iepirkām produktus vakariņām. Traucoties tālāk pa gludajiem Igaunijas  ceļiem, Virtsu ostu sasniedzām ap trijiem pēcpusdienā. Jūra mūs sagaidīja ar stipru vēju un, ceļoties pāri uz Muhu salu, piedzīvojām pat nelielu šūpošanos, kas seklajā Mūnzunda šaurumā ir visai reta parādība.

lasīt tālāk »
Baznīcu nakts atskaņas 

Nu jau mēnesis apkārt, kopš 5. jūnijā no vakarpuses līdz pat pusnaktij Rīgā un cituviet Latvijā otro reizi notika Baznīcu nakts, kurā iesaistījās arī Rīgas Jaunā Sv. Ģertrūdes draudze. Šajā rakstā atskatīsimies uz Baznīcu nakts pasākumu norisi mūsu baznīcā un tās radītajiem iespaidiem, ar kuriem padalījās daži draudzes locekļi.

lasīt tālāk »
lapas: 12
Dievkalpojumi

svētdienās 11.00
ceturtdienās 19.00
 
Богослужение
на русском языке:
 воскресенье 16.00
Подробнее

Vasaras nometne

"Gaujaslīčos", Cēsīs
4.
6. augustā
Uzzini vairāk

Tezē lūgšanas


notiek piektdienās

plkst. 18.00

Ieeja
no Cēsu ielas
Lasi vairāk. Fotoalbums
Sk.Tezē lapu arī facebook.com

Bībeles stundas

katru svētdienu pēc dievkalpojuma.
Tēma: Mateja Evaņģēlijs

Jauniešu vakari

notiek sestdienās 16.00
Uzzini vairāk:
jauniesugertrude
@gmail.com
,
20047084 (Dace)

Draudzes koris

mēģina svētdienās 10.10
Uzzini vairāk


Daudzfunkcionālais sociālo pakalpojumu dienas centrs „Paaudzes”
gaida apmeklētājus un arī palīdzīgas rokas
Lasīt vairāk


Noderīgas tiešsaites


Latvijas Evaņģēliski Luteriskā baznīca

www.lelb.lv


www.bibele.lv


www.lugsana.lv

Pie baznīcas
satiku kādu vīru,
Un tam vaicāju,
Pa kuru ceļu
man doties tālāk?
Viņš uzlūkoja mani
un teica:
Īstais ceļš ir tikai viens,
Un tas sākas šeit!

/Livars/

livars.blogspot.com


Nedēļas lozungs
"Slavēts lai ir Dievs un mūsu Kunga Jēzus Kristus Tēvs, kas savā lielajā žēlastībā mūs ir atdzemdinājis dzīvai cerībai caur Jēzus Kristus augšāmcelšanos no mirušajiem." (1Pēt.1:3)

Pieteikties jaunumiem

Vārds: 
E-pasts: 
  Pieteikties

Draudzes mācītājs

Guntars Dimants
guntars.dimants@lelb.lv
Tālr.: +371 29461947
Pieņem ceturtdienās
no 13.00 līdz 18.30
draudzes kancelejā

Mācītājs Guntars Dimants
divas reizes mēnesī notur
rīta dievkalpojumus
Rīgas Domā (trešdienās) un Dienas centrā "Paaudzes",
Ūnijas ielā 49
(otrdienās).


Draudzes ērģelnieks

Aivars Kalējs


Kancelejas darba laiks:
trešdienās un piektdienās
no 11.00 līdz 13.00,
ceturtdienās no 13.00 līdz 18.30


Mūs var atrast
Brīvības ielā 119, Rīgā
(Tallinas, Brīvības un Cēsu ielas krustojumā)

>> Skatīt kartē


Sk. mūsu lapu arī
facebook.com
  Galeriju jaunumi


© 2013 Jaunagertrudesdraudze.lv.
Visas tiesības aizsargātas.
Mājas lapas izstrāde: MB Studija »